Taş Kağıt Makas’ın ‘Rüya’sı ilk kez konuştu: Henüz oyun başlamadı

Yusuf Pirhasan ve Volkan Keskin’in yönetmenliğini üstlendiği ‘Taş Kağıt Makas: Hayatın Oyunu’ dizisinde ‘Rüya Emirkıran’ karakterine hayat veren oyuncu Yüsra Geyik, özel açıklamalarda bulundu.

Yüsra Geyik “Bazen diyorum ki ‘Acaba çok mu süslendim’ çünkü önceki projelerimde daha salaş, daha spor karakterleri oynamıştım. Dizinin her bölümü ayrı bir heyecan. Zaten projenin dinamiği ve motivasyonu da bence bunun üzerine kurulu. Dizide çoğumuz avukat ya da hukukla bir bağlantıya sahip olduğumuz için olayların heyecanı aynı yerde, aynı noktada toplanıyor. Hem izlemeyi seviyorum hem de içinde olduğum için şanslı hissediyorum” dedi.

İzlemeyi sevmediği karakterleri oynamayı da sevmediğini söyleyen oyuncu “Ben diziye dördüncü bölümde dahil oldum ama ‘Rüya’ karakteri bana ilk teklif edildiğinde dizi de daha yeni başlıyordu. Dizinin rengini, dokusunu görmeyi çok istedim. İzledikten sonra ‘Rüya’yı tasarlamaya başladım. Ben televizyon dizilerinde ‘Neden bu diziyi izliyorum?’ diye sorarım. Çünkü izlemeyi sevmediğim karakterleri oynamayı da sevmem. Rüya, ayaklarının üstünde durabilen güçlü, hukukçu bir kadın. Bilmediğim bir noktası da avukat olması. Bir hukukçu olarak nasıl algıladığı, yaşadığı, bir avukat olarak nelere önem verdiği… Bunları keşfetmek bana güzel geliyor” diye konuştu.

“BİR SÜRÜ SIR VAR VE HİÇBİRİ AÇIĞA ÇIKMADI”

‘Taş Kağıt Makas’taki her karakterin hikayesini çok merak ettiğini de söyleyen Geyik “Hikayede daha hiçbir şey açılmadı. Yani ‘Taş-Kağıt-Makas’ oyununa bile geçmedik. Şu an sadece oyunun sinyalleri veriliyor. Evet bu oyun oynanacak ama henüz oyun başlamadı. O yüzden kimin hangi safta nasıl yer alacağı, hikâyenin nasıl ilerleyeceği ile ilgili hiçbir şey belli değil. Bir sürü sır var ve hiçbiri açığa çıkmadı” ifadelerini kullandı.

Ekin Koç, Serra Arıtürk, Ozan Güven, Hande Ataizi, Burak Yörük, Hüseyin Avni Danyal, Aytaç Uşun, Bülent Seyran, Atsız Karaduman, Selim Galip, Anıl Taşezen gibi oyuncuları kadrosunda buluşturan ‘Taş Kağıt Makas’ her çarşamba Kanal D’de.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir